HaberlerBalıkesir haberBurhaniye'de kütüphanelerin nitelikleri günden güne artıyor

Burhaniye'de kütüphanelerin nitelikleri günden güne artıyor - Balıkesir haber

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde Şehit Mustafa Serin Ortaokulu Z-Kütüphanesi açılışı İlçe Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan Levent, İlçe Müftüsü Hacı Öz ve ilk ve orta dereceli okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Burhaniye'de kütüphanelerin nitelikleri günden güne artıyor

Açılışta düşüncelerini ifade eden Kaymakam Hüseyin Öner; 'Balıkesir genelinde Valimiz Ersin Yazıcı'nın himayelerinde uygulanmakta olan BENGİ eğitim projesi kapsamında Burhaniye'de de çocuklarımıza, gençlerimize okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik değişik uygulamalar yapıyoruz. Öğrencilerimizi okumaya teşvik eden, onları özendiren ve okumayı sevdiren uygulamalar yapmaya gayret ediyoruz. Bunun bir örneği olarak okuma mekanlarına nitelik kazandıran, kitaplarla donatan, modern ve huzurlu ortamlar sağlamaya çalışıyoruz. Şehit Mustafa Serin Ortaokulu Z-Kütüphanemiz de bu anlamda önemli bir kazanç. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.' dedi.
Kütüphane açılışının ardından Şehit Mustafa Serin Ortaokulu resim sergisi gezildi ve güzel sanatlar dersi öğretmeni İsmet Baylassın eserler ve çalışmalar hakkında bilgi sundu.

Burhaniye’de kütüphanelerin nitelikleri günden güne artıyorSIRADAKİ HABER