HaberlerSamsun haberBaşkan Sarıcaoğlu'ndan çok büyük iddia: Türkiye Kavak'ı Kıskanacak

Başkan Sarıcaoğlu'ndan çok büyük iddia: Türkiye Kavak'ı Kıskanacak

Başkan Sarıcaoğlu'ndan çok büyük iddia: Türkiye Kavak'ı Kıskanacak - Samsun haber

Samsun'un Kavak İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, 'Kavak ilçesi, gösterdiği performansıyla adeta kimlik değiştiriyor. Türkiye Kavak'ı kıskanacak' dedi

Samsun'un Kavak İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, son altı yılda çeşitli sektörlerde 600 milyon liranın üzerinde aldığı yatırımlarla Kavak'ın büyük bir değişim yaşadığını, ulaştığı üretim gücü ile de ulusal ekonomiye katkısını artırmaya başladığını ileri sürdü. İlçenin ulaştığı yeri olumlu ancak yeterli bulmadığını ifade eden Başkan Sarıcaoğlu, Samsun’un sanayi ilçesi olma hedefi içinde daha fazla yatırımcıyı ilçeye çekme hedefi doğrultusunda çalıştıklarını belirterek, "Bunun içinde başta gurbetteki Kavaklılar olmak üzere tüm ülke işadamlarını yatırım yapmaya davet ediyorum. Park ve yol yapma gibi rutin belediyecilik hizmetleri dışında daha fazla istihdam sağlamak için Kavak’ta ikinci bir Organize Sanayi Bölgesi oluşturma çalışmalarını sürdürüyoruz. Yatırım yapmayı planlayan girişimcilere her türlü desteği sağlamaya hazırız" diye konuştu.

GÖÇ VERMİYOR GÖÇ ALIYORUZ
“Halkımıza en iyi hizmeti vermenin çabasındayız” ifadelerini kullanan Başkan Sarıcaoğlu, ilçenin önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye’de hemen herkesin yaşamak isteyeceği bir yerleşim alanı olacağı olacağını öne sürerek “ Türkiye bu ilçeyi kıskanacak. Daha yakın bir tarihe kadar bırakın yatırım yapmayı kimsenin gelmek istemediği bir yer olan ilçe bugün halkımızla el ele verdiğimiz mücadele sonunda gerçekten bir çekim merkezi oldu. Dün göç verirken artık göç alıyoruz. Yatırımdan söz edemezken şimdi ikinci OSB’yi konuşuyoruz. Dün hastalarımız Samsun’a giderken şimdi tüm branşların yer aldığı Devlet Hastanesi yapıyoruz. Dün acaba dediğimiz doğalgazı bugün kullanan ilçeyiz. Eğitimde başarı grafiğini artıran, güreş başta sporun çeşitli dallarında aldığı şampiyonluk ve dereceler ile Şanlı Bayrağımızı yurt dışında dalgalandıran ilçeyiz. İnşaat sektöründen söz edemezken bugün 5 bin modern yeni konutu yapmış ilçeyiz. Dün su sıkıntısı yaşarken Güven Göleti ile 50 yıllık ihtiyacı çözmüş ilçeyiz. Kampüs Cezaevi ile büyümesine güç veren ilçeyiz. Kısacası, daha pek çok alanda kazandığımız ve bundan sonra yapılacak yatırımlarla Kavak Türkiye’de herkesin yaşamak isteyeceği bir yer olacaktır” ifadelerini kullandı.