HaberlerHakkari haberHakkari'de haşerelere karşı ilaçlama çalışması

Hakkari'de haşerelere karşı ilaçlama çalışması - Hakkari haber

Hakkari Belediyesi, vatandaşların daha rahat bir yaz sezonu geçirmesi amacıyla larva, sivrisinek ve haşereye karşı ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.

Hakkari'de haşerelere karşı ilaçlama çalışması

Hakkarili vatandaşlar, belediyenin aralıksız sürdürdüğü ilaçlama çalışmaları ile bu yazı rahat ve huzurlu geçirecek. Hakkari Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde düzenli olarak ilaçlama yaparak; larva, sivrisinek ve karasinek mücadelesinde hedefe ulaşmayı amaçlıyor.
Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarının da hız kazandığını belirten ekipler; gölet, dere yatakları, çöp konteynerleri, ahır ve foseptiklerde larva ile ergin sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.
Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, "Hakkari'nin ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları aksatmadan yürütüyoruz. İlaçlama çalışmalarını hızlandırdık ve özellikle sivrisinekle mücadeleye hız verdik. Bu çalışmalarımız yeni değil bir kaç aydan beri sürdürüyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın rahat bir yaz sezonu geçirmesini sağlamak" dediler.

EN ÇOK OKUNANLAR

Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

1 Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi

2 Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi

AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması

3 AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması

Korkutan anız yangını

4 Korkutan anız yangını


SIRADAKİ HABER