HaberlerSamsun haberSamsun OMÜ'de Uzaktan Eğitim Rezaleti

Samsun OMÜ'de Uzaktan Eğitim Rezaleti

Samsun OMÜ'de Uzaktan Eğitim Rezaleti

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde uzaktan eğitim başlamadı. Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın Üniversitenin Yotbe kanalından canlı yayınla ilk dersi verdi verdi ama öğrencilerin derslerini takip edecekleri sistem başlatılamadı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde uzaktan eğitim skandalı yaşandı. Geçen yıl pandemi döneminde hizmete alınan sistem, bu yıl faaliyete geçirilemedi.

OMÜ Rektörlüğü Youtube kanalından canlı yayınla Rektör Prof. Yavuz Ünal'ın verdiği "Pandemi Döneminde Eğitim-Öğretim Stratejisi ve Süreçlerin Değerlendirilmesi" konulu dersle uzaktan eğitimin başladığını duyurdu. Ancak binlerce OMÜ öğrencisi uzaktan eğitim sistemi açılmadığı için derslerini takip edemedi.

 SİSTEM ÇALIŞIYORDU
OMÜ'de pandemiyle birlikte geçilen uzaktan eğitim sistemi geçen öğretim yılında çalışıyordu. Derslerin pazartesi günü başlayacağı açıklandı, hatta OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın ilk dersi verdiği ve uzaktan eğitimin başladığı açıklandı. Ancak OMÜ öğrencileri bilgisayarlarının başına geçtiğinde şoke oldu. Çünki sistem çalışmıyordu. OMÜ yöneticileri sistemin çalışmadığını duyurmak yerine eğitimin başladığını açıkladı ama öğrencilerin iki gündür hiç bir derse giremedikleri, eğitimcilerin de derslere başlayamadığı öğrenildi.
Öğrenciler, yaşananların tam bir rezalet olduğunu belirterek, "Yeni kurulan üniversiteler bile eğitime başladı, köklü OMÜ'de geçen yıl çalışan sistem, bu yıl çalışmaz oldu" diye dert yandı.