DÜZCE(İHA) – Düzce genelinde iklim şartlarının yağışlı ve kapalı gün sayısının fazla olması sebzelerde genel bir zararlı olan salyangoz ve sümüklü böcek popülasyonunun artışa neden oluyor.

3 bin 129 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı 3 bin 129 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bitki koruma ürünleri satışı yapan bayilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İl genelinde ruhsatlı bitki koruma ürünleri satış yetkisine sahip bitki koruma ürünü bayilerine Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ve Depolanması Hakkındaki Yönetmelik dahilinde mevcut çalışmaları, mevzuat değişiklikleri, yeni uygulamaların aktarılması ve karekod sistemi hakkında bilgiler verildi.

İl genelinde iklim şartlarının yağışlı ve kapalı gün sayısının fazla olması nedeni ile sebzelerde genel bir zararlı olan salyangoz ve sümüklü böcek popülasyonundaki artışa değinen Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun, bitki koruma ürünlerinin üretimden çiftçiye ulaşana kadar ki süreçte izlenmesi ve stok takibi için karekod sisteminin çok önemli olduğundan bahsederek bitki koruma ürünleri bayilerinden üreticilere bilgi ve destek konusunda yardımcı olmalarını istedi.

Toplantı sonunda katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından, dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

Kaynak: iha