Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, hafta sonu yaşanan yağış kaynaklı yaşanan olumsuzlukların yanı sıra, Akdeniz ilçesi, Çankaya Mahallesi, Soğuksu Caddesi üzerinde 700 milimetrelik ana şebeke arızasına kısa sürede müdahale etti.

Arıza kaynaklı, Cami Şerif, Çankaya, Kültür, Kiremithane, Barış, Bahçe, Turgutreis, Mahmudiye, Mesudiye, Pirireis, Palmiye, Gazi, İnönü ve Dumlupınar mahallelerinde yaşanan su kesintisine zorlu hava şartlarında müdahale eden MESKİ ekipleri, arızayı kısa sürede onardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün şiddetli yağış uyarısı üzerine harekete geçerek hızlıca organize olan MESKİ yağmur suyu TİM’leri, hafta sonu boyunca Mersin’in tüm ilçelerinde etkili olan şiddetli yağışlarda meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı çalışmalar gerçekleştirdi.

MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz ile Genel Müdür Yardımcısı Emre Gürkal Gökçe de hafta sonu boyunca ekiplerle birlikte sahada yer aldı. MESKİ ekipleri, özellikle kritik noktalarda ve TEKSİN çağrı merkezine yapılan ihbar ve uyarılar doğrultusunda 2 gün boyunca teyakkuzda bekledi. MESKİ’nin şiddetli yağışlarda yaşanabilecek muhtemel olumsuzluklara karşı geliştirdiği, “Planlama, Takip ve Zamanında Müdahale Sistemi” ile 2 günün sonunda kayda değer bir olumsuzluk yaşanmadı.