Muğla İl Müftülüğü, "Vekaletle Kurban Organizasyonu ve Yaz Kur’an Kursları" konulu tanıtım toplantısı düzenlendi.

Program, Hafız Burak Şekercioğlu’nun Kur’an tilavetiyle başladı ve ardından Yaz Kur’an Kursları ve Kurban tanıtım sinevizyonları izlendi. Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Vekaletle Kurban Organizasyonu hakkında Muğla’da yapılan çalışmaları anlattı. Geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 41 artışla milletin kurban vekaletlerini teslim aldıklarını ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ve yurt dışındaki mazlum, mağdur ve muhtaçlara yardım ettiklerini belirtti.

Müftü Çapçı’nın ardından konuşan Genel Müdür Doymaz, Vekaletle Kurban İbadeti’nde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hizmetlerinden bahsetti ve halkın olumlu bakış açısının kendilerini motive ettiğini dile getirdi. Yaz Kur’an Kursları hakkında da bilgi veren Doymaz, camilerde verilen eğitimlerin önemine vurgu yaptı. Toplantının sonunda Genel Müdür Doymaz, Müftü Çapçı, İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüleri, Müftülük Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek çeşitli konularda istişarelerde bulundu.

MUSKİ’den açıklama MUSKİ’den açıklama

Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen programa, İl Müftü Yardımcıları Erkan Saral, Sema Özbakış, ilçe müftüleri ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

Kaynak: iha