Havuzlardaki tehlikeye dikkat: Mikropların yayılması için uygun bir ortam Havuzlardaki tehlikeye dikkat: Mikropların yayılması için uygun bir ortam

Samsun’un Terme Belediyesi, kentteki refüj, kavşak ve yeşil alanlara kendi ürettiği mevsimlik çiçekleri dikmeye başladı.

Samsun’un Terme ilçesi, büyük bir çiçek bahçesine dönüşüyor. Yerel seçimlerin hemen ardından şehir estetiği için çalışmalara başlayan Terme Belediyesi, gerçekleştirdiği peyzaj düzenlemeleriyle de ilçeye güzellik katıyor. Bu kapsamda kara yolları üzerinde bulunan kavşak ve refüjler ile vatandaşların sıklıkla kullandığı parklarda peyzaj çalışması yürüten Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yazlık çiçek ve bitkilerin dikimine başladı.

“Kendimiz üretiyoruz”

Kent estetiğine önem verdiklerini belirten Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Terme doğal güzellikler bakımından kendine hayran bırakan bir ilçe. Biz bu güzellikleri kent merkezimizde de vatandaşlarımızla buluşturabilmek için çalışmalar yürütüyoruz. Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün 4 bin m2 alanda kurulu çiçek serasında kendi ürettiğimiz çiçeklerle ilçemizi güzelleştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Mevsimlik olarak yetiştirdiğimiz 50 bin farklı çeşitlerdeki çiçek fidelerimizi kentimizin farklı noktalarında dikerek kent estetiğini artırıyoruz” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı serada dönem dönem çocuklar için de etkinlikler düzenlendiğini belirten Başkan Kul, “Amacımız, insanlara, çocuklarımıza doğa sevgisini, bir çiçeğin nasıl yetiştiğini, bir soğanın nasıl büyüdüğünü, bir hayatın nasıl can bulduğunu anlatabilmek ve bu duygu ve düşünce ile doğaya, dünyamıza sahip çıkmalarını sağlamaktır" diye konuştu.

Kaynak: iha