Samsun Merkez Vezirköprü arası kaç kilometre? Vezirköprü Samsun Merkez arası kaç kilometre? Samsun Vezirköprü arası kaç saat?  Vezirköprü Samsun Merkez arası kaç saat? Samsun Vezirköprü otobüsle kaç saat?
Vezirkoprü

Samsun Merkez'den Vezirköprü'ye gidiş ve Vezirköprü'den  Samsun Merkeze dönüş süreleri ve mesafesi, güzergahlardaki küçük değişiklikler sebebiyle dakika ve düşük kilometrelerle fark oluşturuyor.

Samasun Merkez Vezirköprü arası kaç saat ve kaç km?
Samasun Merkez ve Vezirköprü ilçeleri arasındaki karayolu mesafesi yaklaşık 110 kilometre. Vezirköprü ve Samasun Merkez arasındaki seyahat süresi seçilen ulaşım şekline göre değişiklik gösteriyor.

Samasun Merkez'den Vezirköprü'a karayoluyla gitmek keyifli bir gezi olup, doğal manzaraları kat etmek yaklaşık 1 Saat 30 Dakika sürüyor.

Samsun’da 6 kişinin yaralandığı silahlı çatışmada 2 kişi tutuklandı Samsun’da 6 kişinin yaralandığı silahlı çatışmada 2 kişi tutuklandı

Birçok otobüs firması Vezirköprü ve Samasun Merkez arasında doğrudan seferler düzenliyor ve yolcuların yaklaşık 1 Saat 30 Dakika bir seyahat süresiyle konforlu bir yolculuğun keyfini çıkarmalarını sağlıyor.

Vezirkopru Ilcesi

Samasun Merkez'den Vezirköprü'a Yol Tarifi:
Samasun Merkez şehir merkezinden E95 karayolu ile Sinop  istikametine devam edin.
Samsun şehir merkezinden E95 karayolu ile Vezirköprü istikametine gidin.
Samasun Merkez'den Vezirköprü'a Otobüsle Gitmek İçin:

Samasun Merkez Otogarından Vezirköprü'a giden otobüslere binin.
Yolculuk yaklaşık 1 Saat 30 dakika sürüyor.

Vezirköprü'dan Samasun Merkez'ye Yol Tarifi:
Vezirköprü şehir merkezinden E95 karayolu ile Sinop istikametine devam edin.
Vezirköprü merkezinden E95 karayolu ile Samasun Merkez istikametine gidin.
Vezirköprü'dan Samasun Merkez'ye Otobüsle Gitmek İçin:

Vezirköprü Otogarından Samasun Merkez'ye giden otobüslere binin.
Yolculuk yaklaşık 1 Saat 30 dakika sürüyor.
Seyahatinizi planlarken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz:

Seyahat Bütçesi: Araba ve otobüs seyahati arasında önemli fiyat farkları var, bu da bütçenizi en uygun ulaşım şeklini seçmede önemli bir faktör haline getiriyor.

Seyahat Tercihleri: Manzaranın tadını çıkarmak istiyorsanız, araba yolculuğu ideal bir seçim oluyor.

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu

Kızılırmak üzerindeki en dar, en uzun geçit burası. Dağ oluşumu (Orojenez) ve akarsu aşındırması sonucu meydana gelen Şahinkaya Kanyonu 2,5 km uzunluğundadır.

Vezirkoprü-1
Vezirköprü İlçesi’nde Altınkaya Baraj Gölü’nde bulunan Şahinkaya Kanyonu, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. 3 bin 250 metre uzunluktaki kanyonda su derinliğinin ortalama 106 metre olduğu kanyon yüksekliğinin ise 340 metreye kadar çıktığı belirtildi. Çeltek köyü mevkii ve Şahinkaya kanyonu Kültür ve turizm Bakanlığı tarafından Turizm bölgesi ilan edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı 05/06/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlülüğe girdi. 

Vezr

Vezirköprü’nün 17 km. kadar kuzeybatısında bulunan Kanyon (Yarmavadi), Altınkaya barajının en dar yeri olma özelliği ile de dikkat çeker ve yaklaşık 1500 metre uzunluğundadır. Vezirköprüde sadece Osmanlı ve Selçuklu değil, Hititlere kadar uzanan bir medeniyet geçmişinin izleri ve birikimleri var. Hitit Krallarının tahta çıkarken kutsandığı yer de Vezirköprüdedir. Şu an bu bölgede Alman arkeologlar kazı çalışmaları yapıyor. Dolayısıyla gerek Kunduz Dağı gerekse Şahinkaya Kanyonu gelecek yıllar içinde gerçekleşecek adımlarla hatırı sayılır bir çekim yeri olma yoluna girmiştir.

Editör: Ismail Usta