Olay dün Fenerbahçe ve Galatasaray arasında Oynanıcak olan Süper Kupa Finalinin Sudi Arabistan'da oynanması gerekirken Futbolcuların Atatürk Logolu forma ile çıkmak istemesine istinaden Sudi yetkililerin izin vermemesi ile patlak veren olaylar sonrası Samsun'da A.Y isimli birşahı Sosyal Medya Platformu X'de Yaptığı Canlıyayın videosunda Küfüre etmekten Göz Altına alınmıştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya olaydan sonra talimat vererek bu şahsın halkı kinve düşmanlığa sevkentmekten işlem yapılarak göz altına alınması için düğmeye bastı.

Bakan Yerlikaya, Sosyalmedya Hesabında yaptığı paylaşım ise şöyle oldu;

Süper Kupa finalinin ertelenmesi sonrası sosyal medya platformu (X) üzerinden küfürlü video yayınlayan A.Y. göz altına alındı.

Süper Kupa finalinin ertelenmesi sonrası sosyal medya platformu (X) üzerinden yayınlanan küfürlü video nedeniyle A.Y. adlı şahıs “Halkı Kim Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan Samsun’da gözaltına alınmıştır. Halkımız arasında nifak tohumları eken, başka halklara hakaret eden, milli, manevi ve dini değerlerimizi aşağılayanlar bir bir adalete teslim edilecektir.

Editör: Ismail Usta