HaberlerMHP Samsun Milletvekili Usta: 13 yılda 270 milyar dolar borçlandık

MHP Samsun Milletvekili Usta: 13 yılda 270 milyar dolar borçlandık

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türkiye'nin büyümesinde 2008 yılından sonra yavaşlama olduğunu, 13 yılda ülkenin 270 milyar dolar borçlandığını söyledi.

MHP Samsun Milletvekili Usta: 13 yılda 270 milyar dolar borçlandık

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun Milletvekili Erhan Usta, Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere, küresel anlamda önde gelen pek çok kurum ve kuruluş temsilcisine önemli iş birliği fırsatları sunan İstanbul Finans Zirvesi’ne (IFS), konuşmacı olarak davet edildi. Zirvenin ikinci gününde moderatörlüğünü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yaptığı oturuma MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, AK Parti Milletvekili Ziya Altunyaldız ve CHP Milletvekili Faik Öztrak konuşmacı olarak katıldı.

BÜYÜME YAVAŞLADI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta konuşmasında, Türkiye'nin büyümesinde 2008 sonrasında yavaşlama olduğunu belirterek, iktisadi hayata ilişkin büyüme anlamında yavaş bir büyüme sürecine girildiğini kaydetti. Usta, Türkiye’nin 2011 yılından bu yana gündeminde olan ekonomideki yapısal reformları hükümetin bir türlü yaşama geçirememesinin, bölgesel riskler nedeniyle daha fazla önem kazandığını belirtti. Usta, Türkiye'nin reforma ihtiyacının bulunduğunu, bunun da süratle yapılması gerektiğini söyledi. Türkiye’nin tasarrufları arttırması gerektiğini ancak kredi kartlarına taksit sınırlandırmasını gevşetici kararların doğru bir iktisadi mantık olmadığını aktaran Usta, hem tüketimin hem de tasarrufun aynı anda artırılamayacağını, ikisinin birbirinin zıddı olduğunu savundu. Milletvekili Usta “Bu ülke gelirinin yüzde 85’ini tüketiyor. 13 yılda 270 milyar dolar borçlandık” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}