HaberlerGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: 'Galatasaray doğru iş yaptı'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: 'Galatasaray doğru iş yaptı'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'nun yaptığı olağanüstü toplantıda, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüp üyeliklerinin sona erdirilmesi kararını 'Doğru işi yaptılar' diye değerlendirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: 'Galatasaray doğru iş yaptı'

Samsun Haber - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Galatasaray Genel Kurul'nda yapılan oylamada kulüpten ihraç edilmeyen Hakan Şükür ve Arif Erdem'in, Galatasaray Yönetim Kurulu'nun olağanüstü toplantısında ihraç edilmesiyle ilgili olarak değerlendirmede bulundu. Galatasaray'ın doğru bir iş yaptığını söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Çünkü milletimize, memleketimize, devletimize ihanet edenlerle beraber olduklarını dile getirip de söyleyenlerin, ülkeden firar edenlerin kulüplerimizde işleri yoktur" ifadelerini kullandı. Cumartesi günü yapılan genel kurulda ihraç kararının çıkmamasının yanlış bir karar olduğunu sözlerine ekleyen Kılıç; "O toplantıda ihraca hayır diyenler, bunu Galatasaray camiasına anlatamayacak" dedi.

"Bu olay kamuoyunda tepkilere neden oldu"

Alınan yanlış kararın kamuoyunda tepkilere neden olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Galatasaray Genel Kurulu’nun cumartesi günü aldığı karar zaten doğru bir karar değildi. Genel Kurul’da ibra kararından sonra çok detaya girmemekle beraber aslında Galatasaray Genel Kurulu’nun değil, neden orada oldukları belli olmayan kişilerin aldığı bir karardı. Bu karar Galatasaray camiasında ve kamuoyunda tepkiye neden oldu. Zaten genel kurulda ihraca 'hayır' diyenler bunu camiaya anlatamazlardı. Dolayısıyla Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, bence gereken kararı alıp doğru işi yapmıştır. Çünkü milletimize memleketimize devletimize ihanet edenlerle beraber olduklarını dile getirip de söyleyenler ülkeden firar edenler kulüplerimizde eski bir takım kadim yapılarımızda işleri yoktur" açıklamasında bulundu.

"Futbol camiası FETÖ ile mücadele konusunda gerekeni yapıyor"

Türkiye'de futbol camiasının FETÖ/PDY ile mücadele konusunda gerektiğini yaptığını da söyleyen Kılıç, "Böyle arada sırada kazalar oluyor. Cumartesi günü yaşanan olayda da görüldü. Bu kabul edilemez. Bu ülkenin hiçbir kurumunun, kulübünün kabul edemeyeceği bir şey olduğu, hemen ertesinde alınan bu karar doğrultusunda ortaya çıktı" diyerek sözlerini noktaladı.

SIRADAKİ HABER
}