HaberlerProjeye Çiğdem Karaaslan öncülük etti

Projeye Çiğdem Karaaslan öncülük etti

Sıfır Atık Projesi kapsamında çocuklara yönelik düzenlenen atölye çalışması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan başkanlığında gerçekleştirildi.

Projeye Çiğdem Karaaslan öncülük etti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde sürdürülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında, Kızılcahamam’da AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın düzenlendiği otelde çocuklara yönelik atölye çalışması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan başkanlığında gerçekleştirildi. "Sıfır Atık Sanat Atölyesi" etkinliğini Emine Erdoğan ve kızı Esra Albayrak ile bazı milletvekilleri ziyaret ederek, çocukların atık malzemelerden ürettiği tasarımlarını inceledi, onlarla sohbet etti.

SANAT ESERİ YAPTILAR

3 saat süren etkinliğe, Erdoğan'ın torunları da katıldı. Projenin çocukların sorumluluğunda da sürdürülebilirliğinin sağlanmasının amaçlandığı atölye çalışmasına katılanlara, "Sıfır Atık Gönüllüsü" kartları hediye edildi. Ziyaretinin ardından Emine Erdoğan, Twitter hesabından atölye çalışmasına ilişkin fotoğraflar paylaştı ve yaptığı açıklamada, "Çocuklarımız atıklardan sanat eseri yaptılar. Hem çevre duyarlılığı kazandılar hem de ruhlarını beslediler. AK Parti, çevre duyarlılığının küçük yaşta başlayacağına inanan bir partidir" ifadelerine yer verdi.

DUYARLILIĞA VESİLE OLDU

Samsun Milletvekili  Çiğdem Karaaslan, Emine Erdoğan'ın himayelerinde sürdürülen Sıfır Atık Projesi'ne, partinin yetkili kurullarını bir araya getiren kamp vesilesiyle çocukları da dâhil ettiklerini söyledi. Erdoğan'ın atölyeyi ziyaret ederek, çocuklarla vakit geçirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendisine teşekkür etti. Karaaslan, etkinlikte, otelden çıkan kâğıt, karton, plastik atıklarla organik atıkları kullanan çocukların uzman eğiticiler eşliğinde bunları yeni eserlere dönüştürdüğünü vurgulayarak, "Atıkların çöp değil, pek çok farklı türdeki esere dönüşebileceğini gördük. 3 saat süren atölye çalışmamızın hem çocuklarımızın iyi vakit geçirebilmesine hem de çevre duyarlılığının artırılmasına vesile olduğu düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}