Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kırcalı'dan kınama

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekinci'nin Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiğini iddia ederek 'Bu ahlaktan yoksunluğu kınıyorum' dedi

Kırcalı'dan kınama

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bütçesi üzerine partisinin grubu adına konuşma yaptı.

Kırcalı, "CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekinci’yu, önceki gün TBMM'nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi ve çocukları hakkında kullandığı ifadeler ötürü, devlet terbiyesi ve ahlaktan yoksun bir tavırla konuşmasından dolayı kınıyorum. Milletimizin oyuyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı'na hakaret ancak ahlak yoksunlarının işidir" diye konuştu.

İNSANLIK DIŞI UYGULAMALAR
Kırcalı, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Yaratandan ötürü yaratılanlara merhamet, şefkat ve sevgi bizim milletimizde o denli zirveleşmiştir ki, insanlara hizmet kemâle ulaşmıştır. Türk halkı 'muhacir' konumundaki Suriyeli kardeşlerine 'ensar' olmaya da devam edecektir. Ülkemizde yaklaşık 2.9 milyon mülteci barınmakta iken şu anda Avrupa'nın bütününde yaşayan mülteci sayısı yaklaşık 1 milyondur. Avrupa'nın bu mültecilere insanlık dışı uygulamaları da hepimizin malumudur. Avrupa, sistemini, 'ne kadar insanı buraya erişmeden geri döndürebilirizin üzerine kurarken, ülkemiz, Suriyeli kardeşlerimizi insan onuruna yakışır bir şekilde karşılamış ve ağırlamaktadır. Bir şekilde Avrupa sınırlarına ulaşan mülteciler, sınır bölgelerinden geçerken ilgili devletlerin sınır polisleri tarafından insanlık dışı uygulamalara maruz kalmaktadır. Bazı ülkeler mülteci girişini engellemek için sınırlarına 3 metre yüksekliğinde ve yüzlerce kilometre uzunluğunda dikenli teller çekmiştir. Batılı ülkeler kendi oluşturdukları uluslararası hukuka bile kendileri riayet etmemektedirler. Modern çağın bu ilkel tutumları karşısında Hükümetimiz, Devletimiz ve Aziz Milletimiz, Suriyeli mültecileri misafir olarak görmekte ve yaklaşık 260 bini AFAD’ın 10 ilde kurduğu ve yönettiği 25 barınma merkezinde ağırlamaktadır."

Ümit CEYLANEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Başkanı Tutu İstanbulda

1 Samsunspor Başkanı Tutu İstanbul'da

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Her puan değerli

2 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: Her puan değerli

Samsunspor maçı internetten televizyona

3 Samsunspor maçı internetten televizyona

Samsunspordan üyelere önemli çağrı

4 Samsunspor'dan üyelere önemli çağrı

Çorumda trafik kazası 1 ölü

5 Çorum'da trafik kazası: 1 ölü

Samsunsporda önce toplantı sonra idman

6 Samsunspor'da önce toplantı sonra idman

Güvence sorunu

7 Güvence sorunu...

Rizede sakallı yarasa tespit edildi

8 Rize'de 'sakallı yarasa' tespit edildi

Kahvehaneye tüfekle saldırdılar 3 yaralı

9 Kahvehaneye tüfekle saldırdılar: 3 yaralı

Samsunda hava durumu

10 Samsun'da hava durumu