Manisa’nın Sarıgöl ilçesine bağlı Alemşahlı Mahallesi’nde 3 yıl önce yapımına başlanan sağlık evi tamamlandı. Sağlık evine ismi verilen Özgür Ulu’nun babası Necdet Ulu’nun önemli bağışı ve hayırseverlerin katkılarıyla tamamlanan Özgür Ulu Sağlık Evi’nin mart ayında açılışının yapılacağı öğrenildi.

Başkan Ergün, Gördes Hayri Büke Evi’nde incelemelerde bulundu Başkan Ergün, Gördes Hayri Büke Evi’nde incelemelerde bulundu

Alemşahlı Mahallesi Muhtarı Ahmet Ur, üç yıl öncesi mahallelerinde sağlık evi yapılması için girişimlerde bulunduklarını anlatarak, mahallerinde 2012 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 22 yaşındaki Özgür Ulu’nun babası Necdet Ulu’nun oğlunun adının yaşatılması için sağlık evi yapımı için önemli bir bağışta bulunduğunu belirtti. Yapılan bağış sonrası çalışmalara başladıklarını dile getiren Ur, mahalle halkından diğer hayırseverlerin de bağışta bulunmasıyla Özgür Ulu Sağlık Evi’nin üç yıl içerisinde tamamlandığını anlattı.

Sarıgöl Alemşahlı Mahallesi Muhtarı Ahmet Ur, "Özgür Ulu Sağlık Evi’nin kaba inşaatının bitmesinin ardından hizmet binasının eşyaları geldi ve odalara yerleştirtilirdi. Mahallemizde 200 metrekarelik alan üzerinde lojmanı ve hizmet binası olan Özgür Ulu Sağlık Evi binasını trafik kazasında vefat eden Özgür Ulu’nun babası Necdet Ulu önemli bağışta bulunarak başlattık. Mahalledeki diğer hayırseverlerin de katkılarıyla sağlık evini tamamladık. Yardımda bulunan mahalle halkımıza teşekkür ederim." dedi. Özgür Ulu Sağlık Evi’nin mart ayında açılışının yapılacağı öğrenildi.

Kaynak: iha