Ardahan ilçelerinin posta kodları 

Posta Kodu

Ardahan Merkez: 75000
Çıldır: 75400
Damal: 75600
Göle: 75700
Posof: 75800
Ardahan ilçelerinin posta kodlarını öğrenmenin farklı yolları vardır.

Türkiye Posta ve Telgraf Kurumu'nun (PTT) web sitesinden öğrenebilirsiniz.
PTT'nin mobil uygulamasından öğrenebilirsiniz.
Google Haritalar'dan öğrenebilirsiniz.
Yönlendirme servislerinden öğrenebilirsiniz.
Ardahan ilçelerinin posta kodlarını öğrendikten sonra, posta gönderilerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde gönderebilirsiniz.

Örnek:

Ardahan Merkez'de bulunan bir adrese bir kargo göndermek istiyorsanız, posta kodunu "75000" olarak yazmanız gerekmektedir.

Çıldır'da bulunan bir adrese bir kargo göndermek istiyorsanız, posta kodunu "75400" olarak yazmanız gerekmektedir.

Ve benzeri şekilde, Ardahan'ın diğer ilçelerine yapacağınız posta gönderilerinde de ilgili ilçenin posta kodunu yazmanız gerekmektedir.

Ardahan’da dolu yağışı sonrası kent beyaza büründü Ardahan’da dolu yağışı sonrası kent beyaza büründü

Ardahan ilinin posta kodunu öğrenmenin bir diğer yolu da Google Haritalar'ı kullanmaktır. Google Haritalar'da, gönderiyi göndermek istediğiniz adresi aratarak, adresin yanında bulunan posta kodunu öğrenebilirsiniz.

Yönlendirme servisleri de Ardahan ilinin posta kodlarını öğrenmek için kullanılabilecek bir başka yöntemdir. Yönlendirme servisleri, bir adrese gönderi göndermek istediğiniz zaman, gönderi adresini ve gönderi türünü girerek, gönderinizin doğru adrese ulaşması için gerekli olan bilgileri size sunmaktadır. Bu bilgiler arasında posta kodu da bulunmaktadır.

Özellikle Ardahan'ın ilçelerine yapacağınız posta gönderilerinde, posta kodunu doğru yazmanız, gönderinizin doğru adrese ulaşmasını sağlayacaktır.

Editör: çağlar Sağdıç