İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, İlkadım Belediyesi Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemi sayesinde, işyerleri ve meskenlerin takip edildiğini söyledi.

Sistem sayesinde ilçedeki kaçak yapılaşmanın önüne geçildiğini, işyeri ve meskenlerde vergi takibinin kolaylıkla yapıldığını belirten İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, "Ekiplerimiz, ilçemizde düzenli olarak kontrollerini yapıyor. Sistem sayesinde İlkadım'ımızı sürekli kontrol altında tutuyoruz"  dedi.

Muharrem Orucu Nedir ve Ne Zaman Tutulur? 2024 Muharrem Ayı Takvimi ve Oruç Süresi? Muharrem Orucu Nedir ve Ne Zaman Tutulur? 2024 Muharrem Ayı Takvimi ve Oruç Süresi?

'HEMŞEHRİLERİMİZİN HER ANINDA HEP YANINDAYIZ'

Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemi sayesinde, işlerin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yürütüldüğünü belirten İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, "Belediyemiz tarafından oluşturulan Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemimiz, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, çevre temizlik ve ilan-reklam vergileri gibi iş ve işlemleri kolaylıkla takip edebiliyoruz. Sistemimiz sayesinde emlak kaydı bulunmayan yerleri de tespit edebiliyoruz. Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemimize işlenen veriler sayesinde, ilgili müdürlüklerimiz gerekli işlemleri yapıyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları bizim önceliklerimizdendir. Hemşehrilerimizin her anında hep yanlarında olabilmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz" diye konuştu.