Panathinaikos'u çalıştıran Fatih Terim'in sözleşmesi feshedildi. Terim, takımın üst üste aldığı kötü sonuçların ardından karşılıklı anlaşarak görevinden ayrıldı.

Yunanistan Takımı Panathinaikos Macerası Sona Erdi

Yunanistan Süper Ligi ekiplerinden Panathinaikos'u çalıştıran deneyimli teknik direktör Fatih Terim'in sözleşmesi, karşılıklı anlaşma sonucunda feshedildi. Terim, özellikle Yunanistan Süper Ligi Play-off'larında Paok'a karşı alınan 4-1'lik mağlubiyetin ardından şampiyonluk umutlarını yitirmişti.

Kötü Sonuçlar ve Ayrılık Kararı

Üst üste alınan kötü sonuçlar, Panathinaikos yönetimi ile Fatih Terim arasında yapılan görüşmeleri kaçınılmaz hale getirdi. Görüşmeler sonucunda karşılıklı anlaşarak yollar ayrıldı.

Edin Terzic İstifa Etti! Nuri Şahin Dönem Başlıyor mu? Edin Terzic İstifa Etti! Nuri Şahin Dönem Başlıyor mu?

Fatih Terim'in Açıklamaları

Fatih Terim, ayrılık sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana ekibimle birlikte var gücümüzle çalıştığımız Panathinaikos Futbol Kulübü'nde hedefimiz 2023-2024 sezonunu şampiyon tamamlamak, çok kıymetli Panathinaikos taraftarlarına 13 senedir kavuşamadıkları şampiyonluğu hep beraber yaşatmaktı." Terim, büyük umutlarla başladığı bu yolculuğun, beklenmedik sonuçlar nedeniyle sona erdiğini belirtti.

Panathinaikos'un Geleceği

Panathinaikos yönetimi, yeni sezon için takımın başına geçecek yeni bir teknik direktör arayışına başladı. Kulüp, taraftarlarına daha iyi sonuçlar ve başarılar getirecek bir strateji geliştirmeyi hedefliyor.

Türk futbolunun önemli isimlerinden biri olan Fatih Terim'in bundan sonraki kariyer planları merakla bekleniyor. Deneyimli teknik adamın, hangi takımda görev alacağı ve kariyerine nasıl devam edeceği futbol dünyasında ilgiyle takip edilecek.

Editör: Ismail Usta