Haberlerİzmir haberCHP'li eski Urla Belediye Başkanına FETÖ'den 6 yıl 3 ay hapis cezası

CHP'li eski Urla Belediye Başkanına FETÖ'den 6 yıl 3 ay hapis cezası - İzmir haber

İzmir'de FETÖ'nün üst düzey yöneticileriyle telefonda irtibat kurduğu gerekçesiyle tutuklanıp, Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

CHP'li eski Urla Belediye Başkanına FETÖ'den 6 yıl 3 ay hapis cezası

İzmir'de FETÖ'nün üst düzey yöneticileriyle telefonda irtibat kurduğu gerekçesiyle tutuklanıp, Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı davada karar çıktı. İzmir 17 Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında Burak Oğuz'un FETÖ silahlı terör örgütüne üye olduğuna kanaat getiren mahkeme heyeti, Oğuz'a bu suçtan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.
Tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurulan Oğuz hakkında, hükümle birlikte tahliye kararı verildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun İYİ Parti'de birlik ve beraberlik üst seviyedeSamsun İYİ Parti'de birlik ve beraberlik üst seviyedeİYİ Parti Adayı Murat Keskin hedeflerini anlattıİYİ Parti Adayı Murat Keskin hedeflerini anlattıAksu: Samsun AK Parti en başarılı 5 il arasındaAksu: Samsun AK Parti en başarılı 5 il arasındaMHP Milletvekili Kara: "Tarımsal elektrik ve sulamada hasat sonrası ödeme sistemMHP Milletvekili Kara: "Tarımsal elektrik ve sulamada hasat sonrası ödeme sistemTrump, TikTok'a 15 Eylül'e kadar süre verdi Trump, TikTok'a 15 Eylül'e kadar süre verdi

SIRADAKİ HABER