HaberlerSamsun haberSamsun'da Korona Skandalı

Samsun'da Korona Skandalı - Samsun haber

Çevre ve Şehirçilik Bakanı Murat Kurum'un Samsun ziyaretinde 'Korona' skandalı yaşandı. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, korona testi pozitif çıktığı halde tüm programlara katıldı

Samsun'da Korona Skandalı

Samsun'da Korona Virüs vakaları ve hasta sayıları rekorlar kırıp; şehri yönetenler vatandaşlara yönelik kısıtlamalar alırken, Bakan Kurum'un ziyaretinde skandal yaşandı.
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ziyaretler öncesinde yapılan Korona Testi için sürüntü verdikten sonra sonucu beklemeden, Bakan Kurum'un havaalanında karşılanması törenine katıldı. Ardından AK Parti İl Başkanlığı ziyaretine, Samsun Büyükşehir Belediyesi ziyaretine ve yapılan temel atma törenine katıldı. Bir süre sonra telefonuna gelen 'Testiniz Pozitif çıktı' mesajı üzerine temel atma törenini apar topar terk etti. Bir süre sonra da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla pozitif olduğunu açıkladı.
Çevre Bakanı Murat Kurum'un Samsun'u ziyareti sırasında koronası pozitif olan Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın yoğun katılımın olduğu tüm programlara katılması 'skandal' olarak nitelendirildi. Ayrıca, pandeminin en üst düzeyde seyrettiği günlerde yapılan bu tür ziyaretler ve ziyaretlerde mesafe kuralının yok sayılması büyük tepki topladı. Şimdi, o toplantılara katılanların ne kadarının 'temaslı' statüsünde değerlendireleceği ya da değerlendirilmeyeceği merak ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

Silahlı saldırıda öldürüldü, Samsun'da toprağa verilecek
Samsun'da evinin girişinde ölü bulundu
Samsun Büyükşehir Belediyesi'ndeki 'Rüşvet Skandalı'nda yeni gelişme
Samsun'da 72 yaşında evlenme vaadiyle 160 bin lira dolandırıldı
Samsun'da pideciye kumar baskını: 6 kişi suçüstü yakalandı


SIRADAKİ HABER