İşte Başkan Yıldırım'ın Yeni Samsunspor'u

İşte Başkan Yıldırım'ın Yeni Samsunspor'u

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, yeni sezonda şampiyonluğa oynayacak yeni Samsunspor'un nasıl oluşacağını açıkladı

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, tecrübeli ve iyi bir teknik direktörün 2 haftaya kadar takımın başında olacağını, transfer çalışmalarıyla ilgili izleyecekleri kriterleri ve gelecek sezon sahadaki Samsunspor için hedeflerini sıraladı:

DENEYİMLİ TEKNİK DİREKTÖR
"Samsunspor'u bu sene şampiyonluk hedefi ile oynatacak ve geleceğini hazırlayacak deneyimli ve de gençlere önem veren bir teknik direktör ile çalışmak için arayışlarımıza başlamış bulunmaktayız.
En fazla 2 hafta içinde Samsunspor'a yakışan ve camiayı mutlu edecek olan iyi bir tecrübeli hoca ile sezona başlamak istiyoruz. Samsunspor'u bu sene Karadeniz insanı gibi her maçta inatçı ve vazgeçmeyen bir takım olacak şekilde yaratmak istiyoruz. Bu artık Samsunspor'un oyun anlayışı ve kültürü olacaktır.

YAŞ ORTALAMASI 26 VE ALTI OLACAK
Yaş ortalamamızı 26 veya altında tutmak istiyoruz. Bu sezon TFF 1. Ligi'inde Şampiyon olabilmemiz için yaş ortalamamızın daha yukarıda olması gerekmez. Geçen seneye göre yaş ortalamamızı çok daha aşağı çekmeye çalışıyoruz. Genç takım olmalıyız; gençlerle devam edelim ve şampiyon olalım isteriz... Bu sezon Süper Lig'de oynayacak bir takımın iskeletini yeni hocamız ile birlikte çok yakında kurmak istiyoruz.

EN FAZLA GOL ATAN, EN AZ GOL YİYEN TAKIM
Bu sezon yeni bir takım yaparken temelimizi doğru ve karakterli oyuncu grubu ile atmamız lazım. Geçmişteki hatalardan uzak duracağız. Deplasmanda kazanmayı bilen, kaybetmeyen; en fazla gol atan ve en az gol yiyen bir takıma dönüşmek için yeni bir kadro mühendisliği yapıyoruz.
Orta sahada oyunun iki yönünü oynayabilen, 6-8-10 numara gibi marka değerleri olan ve olabilecek oyuncu grubu oluşturmaya çalışıyoruz. TFF 1. Ligi'ne uygun, Süper Lig'i ve bu Ligi de deneyimlemiş bir stoper almak istiyoruz. Sol ve sağ bek konularında 8-10 oyuncu arasından çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

KOŞAN, BASAN, ISIRAN BİR TAKIM
Defansı bu mevkilerde dinamik, süratli, geri ve ileri oyununu devamlı oynayabilen tecrübeli, genç ve yetenekli oyunculardan oluşturmak istiyoruz. Bizim bu fikirlerimizle örtüşen sağ ve sol bekleri almak istiyoruz.Biz bitti demeden bitmez felsefeni bilerek oynayan, koşan, ıssıran, basan, önde oynayan ve pozitif oyun oynamayı düşünen bir Samsunspor takımı yapmak arzusu içerisinde transferlerimizi yapıyor olacağız."