EYT Düzenlemesini Kaçıranlar İçin Kademeli Emeklilik Beklentisi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesini kaçıranlar, kademeli emeklilikle ilgili yeni bir düzenleme bekliyordu. SGK Başuzmanı İsa Karakaş, TGRT Haber kanalında yaptığı açıklamalarda kademeli emeklilik hakkında önemli bilgiler verdi.

2000-2008 Arası SGK Girişi Olanların Durumu

2000-2008 yılları arasında SGK'ya girişi olan SSK ve Bağ-Kur'lu çalışanlar, erken emeklilik için torba yasa maddelerinde kendilerine yönelik bir teklif olup olmadığını merak ediyordu. İsa Karakaş, bu dönemde SGK'ya girişi olanlar için mevcut durumda böyle bir çalışmanın olmadığını duyurdu.

Kademeli Emeklilik Çıkacak mı?

Kademeli emeklilik, belirlenen yaş ve prim gününe ulaşan çalışanların kısmi olarak emekli olmasını sağlıyor. Milyonlarca çalışanın gözü kulağı Meclis’teki torba yasa görüşmelerine çevrilmiş durumda. Ancak Karakaş, şu an için kademeli emeklilikle ilgili net bir çalışma bulunmadığını belirtti. Konunun Meclis'teki görüşmelerle daha da netleşmesi bekleniyor.

Milli Takımımız ezdi geçti! Çekya'yı 2-1 Yendik! Milli Takımımız ezdi geçti! Çekya'yı 2-1 Yendik!

Bakan Işıkhan'ın Açıklamaları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, staj sigortası ve kademeli emeklilikle ilgili herhangi bir çalışma olmadığını daha önce açıklamıştı. Bu açıklama, kademeli emeklilik bekleyenler için hayal kırıklığı yarattı.

Torba Yasa Görüşmeleri

Torba yasa görüşmelerinin başlamasıyla birlikte kademeli emeklilik konusu netleşebilir. Ancak şu an için bu yönde bir adım atılmadığını belirten İsa Karakaş, çalışanların bu süreçte beklentilerini yönetmeleri gerektiğini söyledi.

Sonuç

Kademeli emeklilik bekleyen milyonlarca çalışanın gözü Meclis’teki torba yasa görüşmelerinde. Ancak şu an için bu konuda net bir adım atılmış değil. Çalışanların beklentilerini yönetmeleri ve gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekiyor. Meclis’teki görüşmelerin sonuçları, kademeli emeklilikle ilgili daha fazla bilgi sunabilir.

Gelişmeleri takip etmek ve detaylı bilgi almak için SGK ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın resmi açıklamalarını izlemeye devam edin.