Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Türkiye yüzyılında Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu ile geleceğe bakış çerçevesinde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı "2204-Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları" bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Bu yıl yapılacak araştırma proje yarışmalarının bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beylerbeyi Konferans Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Bursa Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Aytaç Yıldız, Bursa Bölge Koordinatörü Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Gözde Geçim, Ar-Ge biriminden görevli öğretmenler ve proje çalışmalarında görev alacak il merkezindeki öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Aytaç Yıldız konuyla ilgili sunum yaparak proje çalışmalarında nelere dikkat edilmesi gerektiğini projede görev alacak olan öğretmenlere aktardı.

“Araştırma Proje Yarışmaları”

Gençleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla her yıl lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenleniyor.