MSB'den Kritik Açıklama: Üçüncü Dünya Savaşı İhtimaline Karşı Hazırlıklıyız MSB'den Kritik Açıklama: Üçüncü Dünya Savaşı İhtimaline Karşı Hazırlıklıyız

Samsun Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Kavak İlçe emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarına karşı uyarı broşürler dağıtarak bilgilendirdi.
Polis ekiplerince Kavak’ta camiler, parklar ve topluma açık alanlarda ilçe halkına çeşitli dolandırıcılık olayları, hırsızlık konuları ile KADES uygulaması halkında bilgi verildi.
Vatandaşlara açıklamamalarda bulunan polis memurları, “Kendisini asker, polis, savcı olarak tanıtan ve para isteyen hiç kimseye inanılmasın. Vali, belediye başkanı gibi makamların adını kullanarak tekerlekli sandalye, hasta ve engellilere yardım adı altında para isteyenlere havale yapmayın. ‘Adınız veya banka hesabınız terör örgütü ile ilgili yürütülen soruşturmalara karıştı’ gibi senaryolar üreterek sizden para ya da altın isteyenlere inanmayın. Telefonunuza ‘ödül kazandınız’, ‘hakkınızda icra takibi başlatıldı’, ‘sigorta borcunuz var’, ‘krediniz çıktı’ şeklinde gelen mesajlara inanmayın. Güvenli olmayan internet sitelerinden ve şahısların sosyal medya hesaplarından alışveriş yapmayın, indirimli/hesaplı satış tuzaklarına inanmayın. ‘Kredi kartı aldatı iade edeceğiz, tarım sigortası/desteği ödemesi yapacağız, hayat sigortası yapacağız’ gibi bahaneleri arayanlara inanmayın, banka hesap numarası, şifresi gibi kişisel bilgilerinizi vermeyin, bunlara inanmayın” uyarılarında bulundular.