Huawei Nova 12'nin 3 kameralısı piyasaya görüntüleri sızdı Huawei Nova 12'nin 3 kameralısı piyasaya görüntüleri sızdı

Samsung, Gauss adını taşıyan kendi üretken yapay zeka modelini tanıttı. Bu model, Samsung'un üretkenlik alanında büyük bir adım atmasını sağlayacak. Gauss, üç ana bileşen içerir: Samsung Gauss Dili, Samsung Gauss Kodu ve Samsung Gauss Görüntü.

Samsung Gauss Dili, metin tabanlı işlemler için üretken bir dil modelidir. E-posta oluşturabilir, belgeleri özetleyebilir ve içerikleri çevirebilir. Ayrıca, akıllı cihazları kontrol etme yeteneğine de sahiptir, benzer şekilde Google Home veya Amazon Alexa gibi sesli asistanlar.

Samsung Gauss Code, geliştiricilerin hızlı ve etkili bir şekilde kod yazmalarına yardımcı olan bir kodlama asistanıdır. Kod açıklamaları yapabilir ve test senaryoları oluşturabilir.

1483b3b37c

Samsung Gauss Image ise görüntü tabanlı işlemleri destekler. Görüntüler oluşturabilir, düzenleyebilir ve çeşitli stiller ekleyebilir. Ayrıca, düşük çözünürlüklü görüntüleri yüksek çözünürlüğe dönüştürebilir.

Bu yeni yapay zeka modeli, Carl Friedrich Gauss'un adını taşıdığı için Gauss olarak adlandırılmıştır ve yapay zekanın temelini oluşturan normal dağılım teorisine saygı duruşunda bulunur.

Samsung, Gauss'un Ocak 2024'te piyasaya sürüleceğini ve Galaxy S24 serisinin ayrılmaz bir parçası olacağını duyurdu. Şirket, Gauss'un şu anda Samsung çalışanları tarafından üretkenliği artırmak için kullanıldığını söylüyor.