3 parmağını 5 yaşındayken geçirdiği kaza sonucu kaybettiğini ifade eden Yalçınkaya "Kimse bana iş vermeyecek diye düşündüğüm için daha çok çalıştım ve buralara geldim. İki çocuğum benim elimi dövme yaptırdılar. Şef arkadaşlarım da bana elimi hiç sormadı. Umarım birilerine ilham olurum" ifadelerini kullandı. TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'de yarışmacı seçmeleri tüm hızıyla devam ediyor. Yarışmaya katılan Melek Baba'nın parmaklarının olmadığını ve sürekli elini saklamaya çalıştığını gören ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, bu vedileyle seneler önce kendi başına gelen olayı ilk defa anlattı.

Sef Mehmet Yalcinkaya Parmaklarini Neden Kaybettigini Ilk Kez Anlatti-1

“ARKADAŞLARIMLA OYNARKEN 3 PARMAĞIMI KAYBETTİM”

Halit Ergenç ve Bergüzar Korel teklif gelince ülkeye geri döndü Halit Ergenç ve Bergüzar Korel teklif gelince ülkeye geri döndü

3 yaşındayken elini traktör motorunun pervanesine kaptıran yarışmacı "Ben bu yüzden hep saklandım, artık özgür olmak istiyorum. Herkesin başına gelebilecek olayı sanki ben lanetlenmişim gibi düşünmek istemiyorum. Küçük şehirde yaşarken herkes biliyordu ama büyük şehre gelip bir de evlenince herkesten saklamaya çalıştım" ifadelerini kullandı. Yarışmacının kesilen elini sürekli sakladığını fark eden Mehmet Yalçınkaya "Ben sizlere ilham oluyorsa ve bunun için geri adım atıyorsan yanlış yapıyorsun. Ben bugüne kadar bu konuya hiç değinmedim. Sendeki saklanma olayını kırabilmek için ben de hikayemi anlatabilirim. Ben de 5 yaşındayken yaşadım bu olayı. Hikayelerimiz benzer... Ben de arkadaşlarımla oynarken 3 tane parmağımı kaybettim. Seni anlıyorum. Kolay olmuyor" şeklinde konuştu.

Sef Mehmet Yalcinkaya Parmaklarini Neden Kaybettigini Ilk Kez Anlatti-2
“HERKESTEN FAZLA ÇALIŞTIM”

Parmakları olmadığı için sektörde zorlandığını dile getiren Yalçınkaya, sözlerine şu şekilde devam etti: "İş görüşmesine gittiğinizde saklarınız çünkü kimse sizi işe almayacakmış gibi gelir. Daha sonra işe aldıktan sonra da acaba bu işi yapabilecekler mi diye yanınıza başka insanlar gönderirler. Çok yakın akrabalarımızdan bir tanesi bana kız verilmeyeceğini düşünüyordu. Ben çoğu işyerine alındım ve kariyer yaptım. Şimdi de gördüğün gibi burada jüriyim. Kolay bir yol değil ve maalesef bakış açıları her zaman fiziğedir. Askerlik şubesine gittiğimde elimi saklamıştım beni askere alsınlar diye. Şehre gelip askerleri gördüğümde onlara elimi sakladığımı söylemiştim. Onlar da gidip doğruyu söylememi istediler. Bu bir lanet değil, bir kaza. Kapının önünde 2 arkadaş oynarken geçirdiğim bir kaza. Çoğu insan buna 'Bir kıyma makinasında oldu' diyor. Hayatımızda yaşadığımız kazalar bizi daha çok tutunmaya sevk ediyor. Bazı insanlar eli yok, kolu yok, vücudunun yarısı olmayanlar var. 11 yaşında çıraklıkla başladığım hikayemde kimse benim aşçı olacağıma inanmadı. Bu bana her zaman hırs ve tutunma verdi. Herkesten fazla çalıştım” ifadelerini kullandı.