ULUBEY İLÇE MERKEZİNDE YER ALAN SEYİR TERASINA ULAŞIM SAĞLAYAN YOL GENİŞLETİLDİ, ASFALTA HAZIR HALE GETİRİLDİ 

İlçeleri turizm alanında yapılan yaptığı yatırımlarla ayağa kaldırmayı amaçlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulubey ilçe merkezinde yer alan “Uluğ Bey Seyir Terası”na ulaşım sağlayan yaklaşık 1 km’lik yolda onarım çalışması gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmayla mevcut genişliği 3,5 metreden 7 metreye çıkarılan yol asfalta hazır hale getirildi.

YOL GENİŞLİĞİ 3,5 METREDEN 7 METREYE ÇIKARILDI

 Bu kapsamda Ulubey Belediyesi tarafından inşa edilen ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği ‘Uluğ Bey Seyir Terası’ı yolu da Büyükşehir Belediyesi tarafından terasa ulaşım sağlamak isteyen vatandaşlar için konforlu bir hale getiriliyor.

Çalışmalar kapsamında yaklaşık 1 km’lik yolda menfez temizliği, yağmur suyu isale hattı ve yol genişletme çalışmaları gerçekleştiren Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, yolu asfalta hazır hale getirdi. Öte yandan yapılan çalışmalarla yolun mevcutta olan genişliği 3,5 metreden 7 metreye çıkarılarak seyir terasına ulaşım sağlayan yol standardı yüksek bir görünüme kavuşturuldu.

Yerel Tadlar, Uygun Fiyatlar: Gaziantep Hal Fiyatlarıyla Güncel Liste! Yerel Tadlar, Uygun Fiyatlar: Gaziantep Hal Fiyatlarıyla Güncel Liste!

ULUĞ BEY SEYİR TERASI

İlçeye ismini veren Uluğ Bey’in adının yaşatıldığı seyir terası ilçe merkezinde yer alıyor. 35 m uzunluğunda, 8 m genişliğinde cam teras üzerinden Ulubey ilçesinin kuş bakışı izlenebildiği alanda restoran, yürüyüş yolları, kamelya ve oturma grupları, piknik alanları, çocuk oyun parklarının yanı sıra 85 dönümlük alan mesire alanı olarak hizmet veriyor.

Editör: Arda KERSU