Arpa ve Buğday Alımları

Arpa Buğday Alımları

Alımlar Başlıyor: TMO Çobanlar'da Ürün Bekliyor

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, Gölcük Mahallesi'nde bulunan Çobanlar Belediyesi Güneş Enerji Santrali tesisinin yanında Toprak Mahsulleri Ofisi'nin arpa ve buğday alımına başlayacağını bildirdi. Üreticilerin dikkat etmesi gereken detaylar şu şekilde:

Randevu Sistemi ve Gerekli İşlemler

Üreticilerin ürünlerini teslim etmeden önce yapmaları gereken işlemler hakkında açıklamalarda bulunan Altuntaş, üreticilerin randevu almadan önce ilçe tarım müdürlüğünden ÇKS güncellemesi yapmaları gerektiğini vurguladı. Randevu almak isteyen üreticilerin e-devlet veya Toprak Mahsulleri Ofisi'nin resmi web siteleri üzerinden randevu sistemine giriş yaparak ÇKS numaraları ile randevu almaları gerektiğini belirtti.

Ürün Teslim Detayları ve Koşullar

Randevu alan üreticilerin ürünlerini bizzat kendilerinin kimlik kartı ile teslim etmeleri gerektiğini ifade eden Altuntaş, ürünlerin nem oranının yüzde 14'e kadar olabileceğini ve bu sınırın üzerindeki ürünlerin kabul edilmeyeceğini söyledi. Ayrıca, eski mahsul veya ithal ürün alımlarının yapılmayacağını belirtti.

Ege Denizi’nde gerçekleşen 4,4 Büyüklüğündeki Depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den Kritik Uyarı! Ege Denizi’nde gerçekleşen 4,4 Büyüklüğündeki Depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den Kritik Uyarı!

İptal ve Bilgi İşlemleri

Üreticilerin randevularını iptal etme süreçlerini açıklayan Altuntaş, randevusunu alıp gelmeyen üreticilerin sistemden bir daha randevu alamayacaklarını ve daha sonraki tarihler için alınan randevularının da iptal edileceğini söyledi. Bilgi almak isteyen üreticilerin Toprak Mahsulleri Ofisi Afyonkarahisar başmüdürlüğünden detaylı bilgi edinebileceklerini belirtti.