Güzellik merkezlerine Dilan Polat darbesi Güzellik merkezlerine Dilan Polat darbesi

Brent petrol fiyatları uluslararası piyasalarda dikkat çekici bir artış gösteriyor. Cuma günü 80,81 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 80,61 dolar seviyesinde tamamladı.

Bugün saat 09.21 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,96 artışla 81,38 dolara ulaştı. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 76,82 dolardan alıcı buldu. Geçen hafta son 4 ayın en düşük seviyelerini gören petrol fiyatları, Suudi Arabistan ve Rusya’nın başı çektiği OPEC+ grubunun 26 Kasım’da yapacağı toplantı öncesinde arz endişelerinin artmasıyla yukarı yönlü hareketlendi.

Uzmanlar, toplantının gündeminde Suudi Arabistan’ın 1 milyon varillik gönüllü üretim kesintisinin bulunabileceğini belirtiyor. Küresel petrol talebindeki endişeler, geçen hafta başlıca ekonomilerden gelen zayıf ekonomik veriler nedeniyle sürüyor ve fiyat artışlarını sınırlıyor.

Filistin-İsrail çatışmasına dair gelişmeler de piyasalardaki odak noktasını koruyor. Brent petrolde teknik olarak 81,56 ile 82,40 dolar aralığının direnç, 80,72 ile 79,88 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.