Deprem Sigortası Farkındalığı Artıyor!

Doğal Afetler Sigorta Kurumu (DASK) tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de deprem sigortası yaptıran konut sayısı 11,5 milyonu aştı. Bu sayede, 2023 yılı sonuna kadar 12 milyon konutun deprem sigortası ile güvence altına alınması hedefine bir adım daha yaklaşılmış oldu.

DASK verilerine göre, deprem sigortalılık oranında ilk sırada %91 ile Bolu yer alıyor. Bolu'yu %89 ile Düzce, %86 ile Yalova, %84 ile Bingöl ve %83 ile Muğla takip ediyor.

Depremler, her an ve her yerde meydana gelebilecek doğal afetlerdir. Deprem sigortası, deprem sonucunda meydana gelebilecek hasarların maddi yükünü hafifletmek için önemli bir araçtır. Deprem sigortası yaptırmak, depremden sonra tazminat alarak yeniden ev sahibi olmayı ve hayatınızı yeniden kurmayı kolaylaştırır.

Deprem Sigortası Yaptırmak İçin:

Deprem sigortası yaptırmak oldukça kolaydır. DASK'ın internet sitesi veya anlaşmalı sigorta acenteleri aracılığıyla kolayca deprem sigortası yaptırabilirsiniz.

Sigorta Primleri:

Deprem sigortası primleri, konutun bulunduğu il, risk grubu ve binanın yapısal özelliklerine göre belirlenir. DASK'ın internet sitesinde sigorta primi hesaplama aracı bulunmaktadır.

Meteorolojiden Son Dakika Uyarısı: Rekor Sıcaklık Geliyor! Meteorolojiden Son Dakika Uyarısı: Rekor Sıcaklık Geliyor!

Deprem sigortası yaptırmak, hem kendinizi hem de sevdiklerinizi güvence altına almak için önemlidir. Deprem sigortası yaptırarak, olası bir depremden sonra maddi kayıplarınızı en aza indirebilirsiniz.

Editör: Ismail Usta