HaberlerŞehit Kızının Feryadı Yürekleri Dağladı

Şehit Kızının Feryadı Yürekleri Dağladı

Siirt'te dün hücre evlerine düzenlenen operasyonda şehit olan polis memuru Yalçın Yamaner'in naaşı düzenlenen cenaze töreninin ardından memleketi Ordu'ya uğurlandı.

Şehit Kızının Feryadı Yürekleri Dağladı

Siirt'te dün düzenlenen operasyonda şehit olan Ordulu polis memuru Yalçın Yamaner (39) için valilik binası önünde tören düzenlendi.

Törene, şehidin eşi Hacer Yamaner, kızları Begüm (9) ve Betül (7), Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy, 3'üncü Tugay Komutan Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale, Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, çok sayıda asker, polis ve vatandaş katıldı.

Şehit Acısı Samsun'a Düştü

Tören, şehidin naaşının alana getirilmesi ile başladı. Bu sırada, binlerce Siirtli, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' ve 'Kahrolsun PKK' sloganları atarak, terör örgütüne lanet getirdi.

ŞEHİT KIZI YÜREKLERİ DAĞLADI
Şehit polis memuru 9 yaşındaki kızı Begüm ise, babasının tabutuna sarılarak 'şehitler ölmez' şeklinde feryat etti. Begüm'ün feryadı alanda bulunanların yüreklerini dağladı.

Şehit Polisin Ağabeyi: “Hainler Sevinmesin, Dimdik Ayaktayız”

ŞEHİT TOĞRUL'UN KATİLİ ÖLDÜRÜLDÜ
Törende konuşan Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, 'Siirt'in huzurunu çok ciddi bir şekilde bozmaya yönelik ve yakın zamanda çok ciddi eylemlere imza atacağını tespit ettiğimiz bir terörist grubuna operasyon yaptık. Bu operasyonu Jandarma birliklerimiz ve Tugay Komutanlığı desteğiyle yaptık. Operasyon sırasında her zaman ön planda olan mermiyle tehlikeli ön planda olan yiğit özel harekat kardeşlerimiz ön plandaydı. Yalçın kardeşimiz maalesef bir hain kurşuna hedef oldu. Ve şehadet mertebesine ulaştı. Bu olayı yapanlardan 5 örgüt üyesi, yine yiğit kardeşlerimiz tarafından öldürüldü. Canımız yandı üzüldük kolay değil. Ancak şu bilinmeli ki bu tür şehit ve gazi haberleri, canımızı sıkan bu olaylar bizi hiçbir zaman yıldırmadı, mücadele azmimizi yıldırması söz konusu değil. Bu vesile ile daha önce de şehit olan Bünyamin Toğrul (polis) kardeşimizin faalinin bu olayda ölü olarak ele geçirildiğini de bildirmek isterim' dedi.

YARALANAN ARKADAŞI DA YALNIZ BIRAKMADI
Dünkü operasyonda yaralanan Özel Harekat Polis Ömer Faruk Ö.'de şehit olan görev arkadaşı Yalçın Yamaner'in cenaze törenine katıldı. Arkadaşlarının yardımıyla tören alanına gelen Özel Harekat Polis Ömer Faruk Ö., arkadaşını dualarla uğurladı.

SİİRT HALKI TERÖRE LANET OKUDU
Tören alanında toplanan binlerce Siirtli vatandaşlar sık sık terör örgütü PKK'ye lanet okuyan sloganlarda bulundu. Kalabalık vatandaş, şehit naaşının tören alanından götürülüşü sırasında şehit cenazesini polis mangasından alarak cenaze aracına götürdü. Vatandaşlar, sık sık 'Kahrolsun PKK' ve 'Vatan sana canım feda, şehitler ölmez' sloganları attı.

Şehit Yamaner'in cenazesi daha sonra cenaze aracına bildirilerek, havayoluyla memleketi Ordu'ya gönderildi.

 siirt   şehit  cenaze


SIRADAKİ HABER