HaberlerSamsun haberSamsun'da Genç Avukat, Lösemili Çocuklar İçin Oyuncak Yapıyor

Samsun'da Genç Avukat, Lösemili Çocuklar İçin Oyuncak Yapıyor - Samsun haber

Samsun Barosu Avukatlarından Selen Büke Sümer yıllardır yapıp ihtiyacı olan çocuklara ücretsiz dağıttığı oyuncakları artık lösemili çocuklar için yapıyor. Sümer, 'Birilerinin hayatına dokunmak ve onlara faydalı olmak çok önemli. COVİD 19 yüzünden de adeta seri üretime geçtim' dedi.

Samsun'da Genç Avukat, Lösemili Çocuklar İçin Oyuncak Yapıyor

Samsun Barosu Avukatlarından Selen Büke Sümer, yıllardır evde yaptığı el emeği oyuncaklarını şimdi lösemili çocuklara gelir getirmesi için yapıyor. Selen Büke Sümer, "Avukatlıktan arta kalan zamanlarımda evde el emeği oyuncaklar yapıyordum. Son bir yıla kadar yaptığım oyuncakları arkadaşlarımın çocuklarına, doğum günü olan etrafımdaki insanların çocuklarına ve hatta hayatımda hiç görmediğim ancak sosyal medyamdan bana ulaşan ihtilacı olan çocuklara gönderdim" dedi.

ONLAR OLMASA BU HAYALİ GERÇEKLEŞTİREMEZDİM

Hem İlkadım ilçesi hem de Atakum ilçesinde şubeleri bulunan Alaçatı Muhallebicisi isimli işyerinin sahipleri Orkun Şah Başbuğ ve Orçun Başbuğ isimli 2 arkadaşının işlettiği kafede lösemili çocuklar için gördüğü oyuncak standından sonra tüm oyuncaklarını lösemili çocuklar için yaptığını belirten avukat Selen Büke Sümer, ihtiyacı olan kişilerin hayatına dokunmaktan büyük zevk aldığını söyledi. Sümer, "Arkadaşlarım işletmelerinde 'Lösev' için bir oyuncak standı ve bağış kutusu olacağını söylediklerinde, çok heyecanlandım. Beni kırmayıp oyuncaklarımı projelerine dahil ettiler. Böyle bir projede oyuncaklarımla katkı sağlamama sebep oldukları için her şeyden önce onlara müteşekkirim. Böyle bir amaç için bu ekip ve projenin parçası olduğum için ayrıca mutluyum. Onlar olmasaydı bu hayali gerçekleştiremezdim." diye konuştu.

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

COVİD 19 nedeniyle davaların ertelendiğini bu yüzden de oyuncaklarda seri üretime geçtiğini belirten Selen Büke Sümer şunları söyledi: "Şu anda bizler sağlıklı olabiliriz. Ancak yarın bizleri neler beklediğini hiç bilmiyoruz. Bu nedenle sağlığımız yerinde iken ayrıcalıklı kardeşlerimize, ihtiyaç sahibi kardeşlerime katkı sağlayabilmek güzel şey. Umarım sağlıklı güzel günlerde hep birlikte daha fazla çocuğa ulaşabiliriz. Her şey çocuklar için. İleride yaptığım oyuncaklarla engelli kardeşlerimiz için bir oyuncak müzesi açmak istiyorum."

İLHAN DEMİRCİOĞLU / ÖZEL HABER

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da İnşaattan düşen sıva ustası hayatını kaybetti

1 Samsun'da İnşaattan düşen sıva ustası hayatını kaybetti

Samsunspor'un eski yöneticisi Tarık Kaptan vefat etti

2 Samsunspor'un eski yöneticisi Tarık Kaptan vefat etti

Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

3 Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

Cinayet masasından Samsun'da çay ocağına

4 Cinayet masasından Samsun'da çay ocağına

Samsun şehidini karşıladı

5 Samsun şehidini karşıladı

Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

6 Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

Dehşet veren olay

7 Dehşet veren olay

Öldürülen annesine veda sözleri yürekleri dağladı

8 Öldürülen annesine veda sözleri yürekleri dağladı

Bacanakların kanlı miras kavgası: 1 ölü

9 Bacanakların kanlı miras kavgası: 1 ölü

Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

10 Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı


SIRADAKİ HABER