PERKOTEK AVAX OTOPARK BARİYERİ

PERKOTEK AVAX OTOPARK BARİYERİ

Otopark bariyeri nedir?

Otopark bariyerisite ve bina giriş çıkışlarında, iş merkezleri giriş çıkılarında, avm giriş çıkışlarında ve otopark giriş çıkışları gibi noktalarda araçların giriş çıkışlarını kontrol edilmesini sağlayan istenilen araçların geçişi imkân veren istenilmeyen araçların geçişini engelleyen elektrik enerjisi ile çalışan mekanik araçlardır. Otopark bariyerlerinin yan ürün grubunda bulunan akordeon bariyerler elektrik enerjisi ile çalışmamaktadırlar.Otopark bariyerleribir meskene giriş çıkışta değil otoyollarda geçiş kontrollerinde de kullanım alanları vardır.

Otopark bariyerleriikamet ettiğiniz site, bina veya iş merkezlerinizin araç girişlerinin bir düzene sokulması, izinsiz araçların otoparkına park etmesini engelleme, kişisel güvenliğiniz ve mesken güvenliğiniz için çok önemli ürünlerdir.

Otopark bariyeri çeşitleri nelerdir?

Araç geçişlerin kontrolü için büyük önem taşıyanotopark sistemleri kollu bariyer, mantar bariyer ve yer tuzağı ana başlıklarında sıralanır. Montajı yapılacak yerin çevre koşulları, alt yapının uygunluğu ve montaj alanının genişliği seçim yapacağınızotopark bariyerinde önemli bir unsurdur. Yeraltı kazı çalışması gerektirdiği için montaj yapılacak yerde elektrik hattı veya kanalizasyon hattı gibi bir geçiş varsa mantar bariyer kurulumu yapılamayacaktır burada tercihiniz kollu bariyer veya yer tuzağı veya diğer bir adıyla araç altı yer kapanı olacaktır.

Kolluotopark bariyerin araç geçiş mesafesi dikkate alınarak 3 metre, 6 metre kol seçeneklerinin yanında araç geçişleriyle beraber insan geçişlerini de engellemek için olan 5 metre uzunlukta ki saçaklı bariyerler veya alçak tavanlı bina altı ve avm kapalı otopark girişlerinde kullanılan kırılan kollu bariyerlerden montajı yapılacak ortama göre en doğru olanını bir uzmana danışarak seçebilirsiniz. Kollu bariyerlerin kolları standartları 3 metre olup teleskopik özellikleri sayesinde 6 metreye kadar uzatılabilir. Bir eylem veya nesneyi engelleme amacı olan otopark bariyerlerin kollu, mantar ve yer tuzağı seçeneklerine göre fiyatlandırmaları seçenekleri mevcuttur.

Otopark bariyerlerin kullanımları nasıldır?

Bina, site veya işyerinize alımını yaptığınız ve uzman kişiler tarafından montajı yapılan otopark bariyerleriniziister kumanda veya butonla araç giriş çıkışlarını yönlendirebileceğiniz gibi firmamızdan alabileceğiniz plaka tanıma sistemi, ogs/hgs sistemi ile de herhangi bir fiziksel müdahaleye gerek kalamadan aracınızdan inmeden rahat bir şekilde yapabilirsiniz.Otopark bariyeri access yazılımlarında yapılacak yetkilendirme ile yönlendirme yapılabilir dolayısıyla geçiş yetkisi bulunmayan araçların geçişlerini engelleyebilirsiniz. Kollu bariyerler teksel olarak montajlanabildiği gibi karşılıklı olarak da montajlanarak senkronize bir şekilde çalışması sağlanabilir.

Geçişlerde ki serbestlik işlemleri loop sensör ürünleri ile sağlanabilir. Loop sensörüotopark bariyer sistemlerinde genellik çıkış yapan araçların çıkışlarında herhangi bir engellemeye maruz kalmadan veya herhangi bir geçiş okutması yapmadan serbestçe geçilmesine imkân verir. Loop sensörle bariyer çıkışlarına yerin altına bakır kabloların sarım şeklinde montajlanması ile sağlanır ve üzerine gelen metal yoğunluğu ve ağırlığı olan araba ve motosiklet gibi araçların herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymadan otopark bariyerine tetik vererek açılmasını sağlar.Otopark bariyerleri özel otoparklarınızda biletli geçiş sistemleri entegrasyonuyla kullanımları mümkündür.Otomatik bariyer araçların geçişlerinin hızlı, düzenli ve onaylı bir şekilde yapılmasını sağlamasıyla gündelik hayatta sıklıkla karşılaşacağımız teknolojik ürünlerdir. Kollu bariyerlerinin araç ve insan geçişlerinde güvenlik nedeniyle fotosel takılması şirket olarak önerdiğimiz önemli bir noktadır. Bariyerin kolunun açıldıktan sonra kapanmasında araç veya insanın üzerine düşmesini engellemek için muhakkak fotosel kullanılmalıdır.

Perkotek olarakotopark bariyerlerinde ki zengin ürün yelpazesi, uygun fiyat seçenekleri ve yaygın servis hizmetiyle siz müşterilerimizin her zaman yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.