Sağlık alanında büyük bir ihtiyacı karşılamak amacıyla önemli bir adım atılıyor. Toplamda 36.000 sözleşmeli personel alımı yapılacak ve sağlık sisteminin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Samsun'da Bugün Hal Fiyatları Ne durumda ? (24 Mayıs 2024 ) Samsun'da Bugün Hal Fiyatları Ne durumda ? (24 Mayıs 2024 )

Bu alımlar kapsamında; 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3.498 tabip ve 32.464 uzman tabip olmak üzere çeşitli pozisyonlarda personel istihdam edilecek.

Sağlık sektöründe yaşanan personel açığına yönelik bu adım, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı ve vatandaşların daha iyi sağlık hizmetine erişimini sağlamayı amaçlıyor. Alınacak personeller, sağlık alanındaki çeşitli branşlarda uzmanlaşmış kişilerden oluşacak ve sağlık sisteminin etkin bir şekilde işlemesine katkı sağlayacaklar.

Bu büyük alım, sağlık alanında çalışmak isteyenler için önemli bir fırsat oluştururken, sağlık hizmetlerinin daha kapsamlı ve etkin bir şekilde sunulmasına da katkı sağlayacak. Sağlık personeli açığının kapatılmasıyla birlikte, vatandaşlar daha kaliteli ve eksiksiz sağlık hizmetlerine erişebilecekler.

Editör: Ismail Usta