Osmanlı İmparatorluğu Dönemindeki Şehir İsimleri: Türkiye'nin 81 İlinin Tarihi Karşılıkları Osmanlı İmparatorluğu Dönemindeki Şehir İsimleri: Türkiye'nin 81 İlinin Tarihi Karşılıkları

Karaman Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen ‘Kitap Günleri’ yapılan açılış töreni ile kapılarını kitapseverlere açtı.

Karaman Belediyesi’nin her yıl geleneksel hale getirdiği Karaman Kitap Günleri, bu yıl 10-19 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak. Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan ‘Kitap Günleri’ etkinliğinin açılışına Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ile öğrenciler ve kitapseverler katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, davetlilerle birlikte yurt genelinden birçok yayınevinin katıldığı kitap stantlarını tek tek gezdi. 19 Mayıs tarihine kadar 09.00 - 20.00 saatleri arası açık kalacak olan Karaman Kitap Günleri, daha ilk gününde ziyaretçi akınına uğrarken, etkinlik boyunca her gün birbirinden değerli şair ve yazarlar kitapseverlerle buluşacak.

Kaynak: iha