Kütahya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün, “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İş Birliği Protokolü” kapsamında kadın kooperatiflerinin yıllık iş planının hazırlanmasına yönelik gerçekleşen toplantıya Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Dekanı Prof. Dr. Sultan Güçlü ile Arş. Gör. Emel Elem katıldı.

TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Vekili Semra Sarıışık Tozaraydın başkanlığında Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasında (KUTSO) gerçekleşen toplantıda ise KSBÜ’nün destek verebileceği eğitim, proje ve faaliyetler üzerine de görüşüldü.

Prof. Dr. Sultan Güçlü, kadınların eğitim ve iş hayatında aktif olarak yer almalarının ülkemizin kalkınması ve bireylerin daha iyi bir geleceğe sahip olmaları açısından oldukça önemli olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Sultan Güçlü, “Kadınların toplumsal yaşamdaki rollerinin önemi yadsınamaz. Kadınların iş hayatlarında var olabilmeleri için desteklenmeleri, fikirlerinin hayata geçirilmeleri ve güçlenmelerine katkı sağlayacak eğitim, mentorluk ve teşvik programlarının artırılması gerekmektedir” dedi.