PKK gizlenmek için ormanları yakıyor! Kirli planı MSB ortaya çıkardı PKK gizlenmek için ormanları yakıyor! Kirli planı MSB ortaya çıkardı

Kadınlara Ücretsiz Toplu Ulaşım Müjdesi! İzmir'de Başladı!

Kadınlara Toplu Taşıma Ücretsiz

 Başkan Cemil Tugay'ın seçim vaatlerinden biri olan 'Anne Kart' projesi resmen başlatıldı. Bu proje ile 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım imkanı sunulacakken, 4-5 yaş arası çocuğu bulunan annelere ise aylık kontörlü kartlar verilecek.

Projenin Detayları

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin uzman ekiplerince yapılan incelemeler sonucunda destek almaya hak kazanan annelere, çocukları yanlarında olduğu sürece kullanabilecekleri kontörlü Anne Kartlar dağıtılmaya başlandı. Bu kartlar, annelerin günlük yaşamda daha etkin bir şekilde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla tasarlandı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Arzu Ütaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi: "Şu ana kadar 9 bin 951 anneye Anne Kart verdik. Bu kartlar, İzmir'deki annelerin ekonomik zorluklarla başa çıkabilmesine büyük katkı sağlıyor. Başvurular, belediyemizin resmi web sitesi üzerinden yapılıyor ve sosyal inceleme uzmanlarımız tarafından titizlikle değerlendiriliyor."

Başvuru Süreci ve İşleyişi

Başkanlık bünyesinde görev yapan Bilişim Sistemleri Entegrasyonu Sorumlusu Hüseyin Tezcan, başvuru süreci hakkında şu açıklamayı yaptı: "Anne Kart için başvurular, belediyemizin web sitesi olan bizvariz.izmir.bel.tr üzerinden yapılabilmektedir. Başvurular, sosyal inceleme uzmanları tarafından detaylı olarak değerlendirilerek hak sahiplerine kartları teslim edilmektedir."

Gelecek Adımlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 'Anne Kart' projesi ile ilgili olarak sürekli olarak yeni adımlar atmaya devam edeceğini belirtti. Bu kapsamda, belediyenin 180 günlük eylem planı içerisinde yer alan projeler arasında ilk sıralarda yer alan Anne Kart projesinin, şehirdeki tüm ihtiyaç sahibi 0-5 yaş arası çocuğu olan ailelere ulaşması hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu adımı, şehirdeki annelerin sosyal hayata daha aktif katılımlarını teşvik etmektedir. 'Anne Kart' projesi, sadece ekonomik bir destek sağlamakla kalmayıp aynı zamanda kadınların toplumsal yaşamda daha etkin bir rol oynamalarına da olanak tanımaktadır. Belediyenin bu tür sosyal yardım projeleri, şehirdeki yaşam kalitesini artırmaya yönelik önemli adımlar olarak değerlendirilmektedir.