Trendyol Süper Lig'in Çıkış ekiplerinden Yılport samsunspor, Teknik direktörü Markus Gisdol'un yönetiminde 7. galibiyetini Görürken bir yanda da Ziraat Türkiye Kupasında da yükselişini sürdürüyor Gisdol'un ekibi son 16 ya kalmayı başardı.
Göreve geldiğin ilk günden bugüne başarılı bir grafik çize tecrübeli teknik direktörün Ligin ilk 6 haftasında 5 mağlubiyet ve 1 beraberlik alan Kırmızı beyazlı ekib , 14 maçlık süreçte sadece 4 mağlubiyet yaşadı. Gisdol yönetiminde 14 maçta 20 gol kaydeden kırmızı-beyazlı takım, kalesinde ise sadece 13 gol gördü.
Türkiye Kupası'nda son 16 turuna yükseldi
Kırmızı-beyazlılar, Gisdol yönetiminde Ziraat Türkiye Kupası'na 4. turdan başlarken, iki eleme geçmeyi başardı.
Kupanın 4. turunda ağırladığı Tokat Belediye Plevnespor'u 3-0'la geçen Samsun ekibi, 5. turda da Corendon Alanyaspor'a deplasmanda 3-1 üstünlük kurarak adını son 16 turuna yazdırdı.
Karadeniz ekibi, son 16 turunda VavaCars Fatih Karagümrük'le eşleşti.