Amasya’nın Taşova ilçesinde Atatürk Bulvarı üzerinde denetim yapan ekipler, çift sıra park yaparak trafiğin aksamasına neden olan ve trafik güvenliğini tehlikeye sokan sürücülere ceza yazıyor.

. Vatandaşlardan gelen ihbar ve şikayetlere de anında cevap veren ekipler, Atatürk Bulvarı olarak bilinen yerde denetimlerine yoğunluk verdi. Trafik ekipleri, çift sıra park, engelli park yeri, yaya yolu üzerine uygunsuz araç pak edenler ile hatalı parklanmalara idari para cezası uyguluyor.

Taşova’da, manav, market, fırın, kahvehane, nalbur gibi dükkanların bulunduğu ayrıca kaymakamlık ve belediye binasının da bulunduğu Atatürk Bulvarı’nda, konuyla ilgili sık sık kendilerine ihbar geldiğini, ikinci sıra ve çapraz park eden araçlara ceza yazmak durumunda kaldıklarını belirten trafik ekipleri, sürücülere araçlarını hatalı park etmemeleri konusunda uyarıda bulundular. Yapılan denetim ve uyarılara rağmen sürücülerin araçlarını hatalı park etmeye devam ettiklerini söyleyen ekipler, denetimlerin artarak devam edeceğine dikkat çektiler.