Kocaeli'nin Gebze ilçesinde düzenlenen hayvan pazarında, 3 kurbanlık boğa toplam 680 bin liraya satıldı. Bu fiyat, kurbanlık boğalar için rekor olarak kaydedildi.

Kurban Bayramı'na yaklaşırken hayvan pazarlarında hareketlilik artıyor. Kocaeli'nin Gebze ilçesinde de düzenlenen hayvan pazarında bu yıl rekor fiyatlar görüldü. Toplam ağırlıkları yaklaşık 3 ton olan 3 kurbanlık boğa, 680 bin liraya alıcı buldu.

Satıcılar Mutlu, Alıcılar Tereddütlü:

Bu rekor fiyat, kurbanlık boğa satıcılarını mutlu etse de, alıcılar ise fiyatların yüksekliğinden dolayı tereddütlü olduklarını dile getirdiler. Bazı alıcılar, bu sene kurbanlık fiyatlarının çok yüksek olduğunu ve bütçelerini zorladığını ifade etti.

Fiyatlar Neden Yüksek?

Yüksek fiyatların arkasında yatan sebepler arasında yem fiyatlarındaki artış, kuraklık ve enflasyon gibi etkenler yer alıyor. Uzmanlar, bu yıl kurbanlık fiyatlarının geçen yıla göre ortalama %30-40 oranında artabileceğini tahmin ediyor.

Hayvan Pazarlarında Kalabalık Bekleniyor:

Tanık, kan donduran cinayeti anlattı: "Rüstem ’Yapma’ diyordu" Tanık, kan donduran cinayeti anlattı: "Rüstem ’Yapma’ diyordu"

Kocaeli'nde kurbanlık boğa fiyatları bu yıl rekor seviyeye ulaştı. Alıcılar ise yüksek fiyatlardan dolayı tereddütlü olduklarını dile getiriyor. Hayvan pazarlarında kalabalığın artması ve fiyatların seyri merak konusu.